Bireysel Etüt Sistemi

Okulumuzda, öğrencileri okul derslerine yardımcı olmak, AYT-TYT’ye yönelik çalışmalarına katkı sağlamak ve öğrencilerimizin konu eksiklerini tamamlamak amacıyla Bireysel Etüt Sistemi (BES) öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Gelişmiş ülkelere bakıldığında elektrik elektronik sektörünün gelişmesi ile mevcut durumlarına ulaşmışlardır. Türk elektrik-elektronik sanayi, yakın bir gelecekte Türkiye pazarını da aşarak, kaliteli Türk ürünlerini, başta Amerika olmak üzere tüm dünya pazarlarında tüketicinin hizmetine sunabilecek yetenek, deneyim, girişkenlik ve azme sahiptir. Küresel pazarda lider olabilmek, ancak gelişmiş bir elektrik-elektronik sanayi ile mümkündür.

 

Okulumuz “ENDÜSTRİYEL BAKIM ONARIM” programı çerçevesinde eleman yetiştirmektedir. Bu program çerçevesinde yetişen elemanlar Elektrik-elektronik alanında, fabrika, atölye vb. işletmelerdeki sistemlerin bakım ve onarımı ile ilgili işleri, kendi başına belirli bir süre içerisinde yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişilerdir.

Bireysel Eğitim Sistemi (BES) uzman ve dinamik eğitim kadromuzla;

Hafta İçi
16.00-17.25
Cumartesi
09.00-12.00

Etütlerimiz 30 dakikadan oluşmakta ve bir öğretmenden en az bir en fazla beş-altı  öğrenci etüt alabilmektedir.

 

Her öğrenci istediği dersten ve istediği öğretmenden etüt alabilmektedir.

9.sınıf öğrencileri hafta içi 16:15-17:25 saatleri arasında, sadece bir dersten etüt alabilecek.

10.sınıf ve 11.sınıf öğrencileri hafta içi 16:10-16:50 saatleri arasında bir dersten etüt alabilecek

12.sınıf öğrencileri cumartesi günü etüt alacaktır.

Etüt sınıfı açılabilmesi için en az 5 en fazla 15 öğrenci olacaktır.

Etütlerde sadece soru çözümleri olacaktır, öğretmenimiz bu soruları çözerken, konuda önemli gördüğü noktalara kısaca değinecektir.

Etüte girecek olan öğretmenimizin atamasını idare yapacaktır.

Etüt için öğrenciler rehberlik servisinin kapısının arkasında yer alan alana her gün yapıştırılmış olan etüt kayıt formuna adını yazacak

Etüte katılan öğrencilere bu formda işlem butonu yazan yere katıldı ise “+” katılmadıysa “-“ koyacaktır, bu formlar halkla ilişkilere ulaştırılarak, öğrencinin etüte katılıp katılmadığına dair veli bilgilenme mesajı gönderilecektir.