Elektrik - Elektronik Teknolojileri

Elektrik-elektronik teknolojisi alanı, sektörün ihtiyaçları ile bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli olan mesleki yeterlikleri kazanmış nitelikli meslek elemanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bütün sanayi alanları için vazgeçilemez bir öneme sahip olan Elektrik-Elektronik, sanayi ve teknoloji alanındaki gelişmelerin lokomotifi olmuştur. İlerleyen bilim ve teknoloji ile birlikte bu iki sektör büyük oranda birbirlerine yaklaşmış ve elektrik-elektronik teknolojisi olarak anıla gelmiştir.

Neden Elektrik-Elektronik Teknolojisi?

İhracat ve iç talepteki canlanmaya bağlı olarak üretimini hızla artıran sektörde, başta dayanıklı tüketim mallarında elektronik cihaz ve beyaz eşya olmak üzere, kablolar, bağlantı parçalı iletkenler, elektrik dağıtım ve kontrol panoları gibi ürünlerde, kurulu kapasite ve kapasite kullanım oranları sürekli artmaktadır. Türk elektrik-elektronik sanayi, yakın bir gelecekte Avrupa pazarını da aşarak, kaliteli Türk ürünlerini, başta Amerika olmak üzere tüm dünya pazarlarında tüketicinin hizmetine sunabilecek yetenek, deneyim, girişkenlik ve azme sahiptir. Küresel pazarda lider olabilmek, ancak gelişmiş bir elektrik-elektronik sanayi ile mümkündür.

Özel Data Koleji Elektrik-Elektronik Teknolojisinin Hangi Programında Eğitim Vermektedir?

Özel Data Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik – Elektronik Teknolojisi alanının Endüstriyel Bakım ve Onarım dalında hizmet vermektedir.

Endüstriyel Bakım ve Onarım