Öğrenci Takibi

Öğrenciler, her 10 günde bir bireysel görüşmeye davet edilerek süreç içerisinde yakından takip edilir. Bu takipler akademik başarıyı yükseltmek amacıyla ve mesleki becerilerinin gelişmesi hususunda, veli ve öğretmen iş birliği içerisinde yürütülür.

 

 

Veli toplantıları dışında velilerimiz ile sene boyunca randevu sistemi ile bireysel görüşmeler yapılır. Bu görüşmelerde genellikle öğrencileri kişisel ve gelişimsel özellikleri, akademik başarıları, tutum ve davranışları, sosyal ilişkiler, aile içi ilişkiler gibi konular ele alınır.

 

 

Öğrencilerin çalışma yöntemleri ile yaşadığı problemler eğitim-öğretim yılı boyunca psikolojik danışmanların takibi altındadır. Grup çalışmaları yapılarak da aynı sorunu yaşayan öğrencilere destek sağlanır.

 

 

Öğrencilerin ihtiyaçları ve takip edilen sınav konu analizleri ile tespit edilen eksiklikleri doğrultusunda ders çalışma programı hazırlanır. Bu program tamamen öğrencinin kendisine özgüdür.

 

 

YKS danışmanlığı ve sınav sonrasında çok detaylı ve alternatifli tercih çalışması yapılarak karar verme süreçleri kısaltılır.