Ovacık Kampüsü

Özel Data Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Alanında Uzman Eğitim Kadrosu ile Ankara İli Keçiören İlçesinde 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında Kurulmuştur.

“Eğitimde Gönüllülük” düsturuyla hareket etmekte olan okulumuz, öğrencilerimiz için Devlet Destekli olarak Uygulamalı Mesleki Eğitim, Mesleki Yabancı Dil Eğitimi, Atölyelerde Üretim Bandı, Bireysel Etüt Sistemi, M.T.O.K Sistemi gibi ayrıcalıklarıyla eğitim vermekte olup, Staj ve İstihdam Garantisi vermektedir.

OKULUMUZUN SAYISAL VERİLERİ

AMP UÇAK BAKIM ALANI - GÖVDE MOTOR DALI
336
AMP MAKİNE TEKNOLOJİLERİ ALANI - BİLGİSAYARLI MAKİNE İMALATI (CNC) ALANI
192
AMP ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİLERİ ALANI - HABERLEŞME SİSTEMLERİ DALI
120
AMP ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİLERİ ALANI - ENDÜSTRİYEL BAKIM ONARIM DALI
192
KAPALI ALAN BÜYÜKLÜĞÜ
7560 metrekare
AÇIK ALAN BÜYÜKLÜĞÜ
1680 metrekare
SINIF SAYISI
33
ATÖLYE SAYISI
16
KAPALI SPOR SALONU
1
FİZİK-KİMYA-BİYOLOJİ LABORATUVARI
1
KONFERANS SALONU
1
İDARECİ VE ÖĞRETMENLER
48

Ülkelerin gelişmişlikleri ile sanayi gelişmişlikleri doğru orantılıdır. Ülkemiz son yıllarda sanayi alanında yüksek bir ivme yakalayarak dünya milletlerinin ilgisini çekmektedir. Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olmak, sanayinin gelişmesi ile mümkündür. Bu nedenle sanayimizin ihtiyacı olan nitelikli eleman yetiştirmek adına donanımlı mesleki eğitim kurumlarımız ile yola çıkmış bulunmaktayız. Öğrencilerimizi her alanda donanımlı, nitelikli bireyler olarak yetiştirmek, geleceğin mühendislerini sanayimize kazandırmak için var gücümüz ile çalışıyoruz.

 

Okulumuz 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında faaliyete başlamış olup, Uçak Bakım, Makine Teknolojileri ve Elektrik Elektronik Teknolojileri Alanlarını bünyesinde barındırmaktadır. Sanayimizi şekillendiren kuruluşlarımızın teknik insan gücünü karşılayacak öğrencilerimizi Akademik hedefli öğretim, etkili ve proje tabanlı mesleki beceri eğitimi ve nitelikli kişilik hedeflerimiz ile yetiştirmekteyiz.

 

Dünyanın en değerli varlıkları olan çocuklarımızı kendileriyle barışık, geleceğin parlayan yıldızları olarak yetiştirmek, her birini bir cevher gibi işleyerek hayata kazandırmak temel görevlerimizdendir. Gençlerimizin umutsuzca iş arayan değil, kendilerine sunulan iş alternatiflerini arasından en uygun olanı seçen ve aranan özelliklere sahip bireyler olacaktır.

 

Teorik ile pratiğin buluştuğu, mesleki becerilerin gerçek üretim ortamlarında gerçekleştirildiği, sanayi kuruluşlarımızın beklentisi olan nitelikli teknik elemanların yetiştirildiği,  eğitim-öğretim ortamlarını bünyemizde oluşturduk.

 

Data Koleji ailesi olarak ülkemiz sanayisine katkı sağlayacak, teknolojiyi kullanan çalışkan öğrencilere devlet destekli eğitim sağlıyoruz.

 

Mesleki eğitimde bir marka olmak isteyen DATA KOLEJİ; modern teknoloji imkanları, tecrübeli ve uzman kadrosu ile yeni eğitim-öğretim döneminde sizleri bekliyor olacaktır.

Yaşar KANDEMİR

OVACIK KAMPÜSÜ OKUL MÜDÜRÜ