Kampüslerimizde PDR Çalışmaları

Data Kolejleri bünyesindeki tüm liselerimizde, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi olarak öğrencilerimizin içinde bulundukları ergenlik dönemlerinin getirdiği fizyolojik ve psikolojik değişimlerin yanı sıra, yaş ve sosyal ilişkileriyle ilgili sorunlarına yönelik danışmanlık yapılmaktadır. Ayrıca, öğrencilerimizin okul akademik başarıları da titizlikle takip edilmektedir. Bu takip sürecinde veli, öğretmen ve okul psikolojik danışmanı iş birliği ile gizlilik ilkesi çerçevesinde çözümler üretilir.

Data Kolejlerinde öğrenci gelişimi iki aşamada ele alınmaktadır;

 

  • 9, 10 ve 11. sınıfta temel akademik eğitimin yanında mesleki beceri, değerler eğitimi, kültür, sanat etkinlikleri ve kulüp çalışmaları ile öğretim desteklenir.
  • 12. sınıflarımızda M.T.O.K mezunu olmanın üniversiteye giriş aşamasındaki öncelikleri üzerinde ısrarla durulurken etüt programlarımız ile öğrencilerimizin üniversitelerdeki Teknoloji Fakültelerini kazanabilmelerine destek sağlanmaktadır.

 

 

PDR biriminin hedefi; öğrencinin sahip olduğu potansiyeli ortaya çıkarmasına yardımcı olarak akademik başarılarını arttırmalarını sağlamaktır.